FAQ

Pracownia by Izabella

Najczęściej zadawane nam pytania

Jeżeli nie znajdziesz tu czego szukasz, skorzystaj z formularza kontaktowego, lub zadzwoń do nas.

1. Gdzie znajduje się pracownia?

Znajdujemy się przy ulicy Jabłoniowej 20/ 217 w Gdańsku (Jasień). Jest to ogromny budynek NORDIKA znajdujący się przy głównej ulicy vis a vis osiedla lawendowe wzgórza. Aby trafić bez najmniejszego problemu proponujemy wpisywać w google maps “Nordika” lub naszą nazwę – “Pracownia Keratynowego Prostowania włosów” a jeszcze najlepiej w GOOGLE MAPS wpisać 8HJ7+RR Gdańsk.

2. Czy można płacić kartą?

Tak

3. Co jeśli się spóźnię?

Prosimy o punktualność, jesteśmy w stanie zaakceptować 15 min spóźnienia. Mamy tak ustawione wizyty, że większe spóźnienia skutkują zbyt dużym opóźnieniem na co nie możemy sobie pozwolić. Przy większym spóźnieniu zastrzegamy sobie prawo do odmówienia wykonania usługi.

4. Informacje dla klientów, którzy są u nas po raz pierwszy.

Klient odwiedzający nas pierwszy raz proszony jest o wpłatę zadatku na poczet wizyty.

100 zł zabiegi keratynowe/ nanoplastia/ bioplastia

50 zł zabiegi pielęgnacyjne (detox,laminacja,lifting,polerowanie i inne)

Uwaga! w momencie odwołania wizyty na później niż 24 h przed jej rozpoczęciem zadatek nie jest zwracany. W przypadku nie pojawienia się na wizycie w ogóle zadatek również nie jest zwracany. Płatność za zabieg zostaje pomniejszona o zadatek w dniu zabiegu.

NR KONTA:

pracownia by izabella

mBank:

98 1140 2004 0000 3802 7934 9768

tytuł: imię naziwsko, data i godzina spotkania,nr tel.

PROSIMY O POPRAWNE TYTUŁY PRZELEWÓW!

5. Czy wizytę należy potwierdzić?

Tak, na około 2-3 dni przed wizytą zostanie do Państwa sms potwierdzający na którego należy odpowiedzieć. Brak odpowiedzi skutkuje anulowaniem wizyty.

6. Jakie zabiegi oferuje pracownia?

Zapraszamy do zakładki „oferta”.

7. Jakie mamy ceny?

Zapraszamy do zakładki „cennik”.

8. Informacje dot. zabiegów keratynowych

Zapraszamy do sekcji "Informacje dot. zabiegów keratynowych" niżej.

9. Informacje dot. nanoplastii

Nanoplastia – co to?

Jest to organiczne prostowanie włosów, produktami z mieszanką kwasów między innymi: glikosylowy, cysteiny, kwas octowy. Głównym składnikiem w produktach do nanoplastii jest karbocysteina oksoacetamidowa. Zabieg ten ma na celu wyprostować włosy, pozostawić je lśniącymi, miękkimi. Idealna do takich włosów z którymi nie radzą sobie zabiegi keratynowe. Produkt silnie prostujący.

Do jakich włosów nadaje się zabieg nanoplasti?

do włosów afro, mocno kręconych i falowanych, bardzo puszystych

Kto może skorzystać z zabiegu nanoplastii?

Niestety nie na każdych włosach możemy wykonać zabieg nanoplastii silnie prostującej.

 ZANIM PRZYSTĄPIMY DO ZABIEGU NANOPLASTII WYKONYWANY JEST TEST WŁOSA ! 

jeżeli włos nie przejdzie testu – wykonujemy pielęgnację która wzmocni i przygotuje łuskę włosa do późniejszej nanoplastii.  Włosy zniszczone, mocno przesuszone suche, rozjaśniane, przetrawione nie kwalifikują się do zabiegu. Zawarte w produktach do nanoplastii kwasy „wybiją” jeszcze mocniej włosy zniszczone doprowadzając je do jeszcze większej agonii.

Czy nanoplastia uniesie mi włosy u nasady? 

Efekt oklapniętych włosów jest mniejszy niż w przypadku keratynowych zabiegów.

Kiedy i czy należy podciąć włosy? 

Odświeżenie końcówek jest wskazane. Robimy to po zabiegu.

Keratyna czy nanoplastia?

Jeżeli włos wymaga mocnego odżywienia, wygładzenia oraz regeneracji bardziej sprawdzi się keratyna lub bioplastia.

Nanoplastia skupia się przede wszystkim na wyprostowaniu włosa, dlatego na włosach uwrażliwionych nie jest wskazane wykonywanie zabiegów ponieważ mogą tego nie udźwignąć 

Jak długo trwa zabieg nanoplastii?

Na zabieg należy wygospodarować sobie ok 3 – 7 h. Wszystko uzależnione jest od długości i grubości włosa.

Czy muszę uważać na włosy po wykonanym zabiegu jak w przypadku keratyny?

Nie. Po zakończeniu zabiegu wykonywane jest mycie kontrolne. Po wyjściu z pracowni możemy związywać włosy, ćwiczyć itp.

 

W jakim przypadku nie uzyskamy idealnej tafli włosa po nanoplasti?

Prosimy pamiętać, że nie zawsze jesteśmy w stanie uzyskać idealną taflę włosów. Jeśli włosy mają dużą ilość baby hair, takie włosy żyją swoim życiem i dalej po zabiegu mogą szaleć, odstawać. Kiedy włosy były degażowane, mocno wycieniowane, pourywane na różnych długościach lub jeżeli była używana szczotka Tangel T niestety takie włosy mogą być jeszcze bardziej widoczne.

Czy nadal będę mogła olejować włosy?

Tak, można po zabiegu normalnie olejować włosy, nie ma do tego żadnych przeciwskazań. Można olejować każdym olejem na który mamy ochotę. Po zabiegu nanoplastii gorąco do tego zachęcamy!

Kiedy mogę pofarbować włosy?

 

Włosy farbujemy 14 dni przed i po zabiegu.

Zalecamy umówić się na tonowanie po zabiegu ponieważ nanoplastia często zmienia kolor włosów.

Nanoplastia jest często używania do mniej inwazyjnej „dekoloryzacji” – zabieg ściąga kolor.

Czy można wykonać zabieg będąc w ciąży lub w okresie laktacji?

Nie wykonujemy zabiegów prostujących kobietom w ciąży oraz dzieciom. Jeśli chodzi o laktację, po uprzednim skonsultowaniu to z lekarzem możemy wykonać zabieg.

Dla przyszłych mam mamy przygotowaną inną ofertę zabiegową, zabieg dobierzemy indywidualnie.

Jak przygotować włosy do zabiegu?

Prosimy w dniu zabiegu umyć włosy samym szamponem bez użycia odżywki i wysuszyć. Nie stylizować włosów.

Jak długo utrzymują się efekty, jak postępować z włosami?

Efekt utrzymuje się do 5-12 msc przy odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku mocno kręconych włosów prosimy pamiętać o odrostach, które będą widoczne.

Pielęgnacja:

-najlepiej jest suszyć włosy (chłodnym nawiewem) od razu po umyciu (wtedy są prostsze), susząc się "same" mogą zaginać się na ramionach itp.

- nie chodzić spać w mokrych włosach lub niedosuszonych - będą się odgniatać i co najważniejsze MOKRE WŁOSY SIĘ RWĄ O PODUSZKĘ ! a chodzi nam o to by były w co raz lepszym stanie

- mocno grube i kręcone włosy podczas suszenia zalecam używanie szczotki i przeczesywanie ich co jakiś czas oraz suszenie strumieniem "z góry na dół"

- używanie suchego szamponu - raz na jakiś czas OK ale nie za często

- używanie lakieru do włosów - raz na jakiś czas OK, nie za często ponieważ ma w składzie wysuszający włosy alkohol

- kąpiele w morzu, basenie - sole i chlor wysuszają włosy, im więcej silnych "detergentów" tym szybciej może wypłukać się produkt

Jak wygląda pięlegnacja domowa po nanoplasti?

Pielęgnację najczęściej dobieramy indywidualnie do potrzeb klienta. Sugerujemy zakup produktów w naszej pracowni, za inne nie jesteśmy w stanie odpowiadać. Prosimy nie kupować produktów pielęgnacyjnych przed zabiegiem z tego względu, że po obejrzeniu włosów każdej z Was indywidualnie możemy dobrać kosmetyk. Widząc stan włosów, rodzaj, problemy skórne dopiero możemy określić dokładny plan działania.  Jeśli masz problematyczną skórę głowy lub skłonności do alergii zapytaj nas o pielęgnację dostępną w naszej pracowni po keratynowym prostowaniu z właściwościami łagodzącymi problemy. Są to produkty trychologiczne, długo testowane przez nas i wybrane te najlepsze. oraz dodatkowo skorzystaj z genialnego zabiegu trychologicznego detoxu skóry głowy.

Aby efekt utrzymywał się jak najdłużej należy przestrzegać kilku podstawowych zasad pielęgnacji:

 1. Włosy myjemy dwukrotnie szamponem.
 2. ZAWSZE nakładamy odżywkę – 3-5 min i spłukujemy chłodniejszą wodą.
 3. Włosy od razu suszymy.
 4. ZAWSZE po suszeniu nakładamy olejek lub serum na końcówki. Czynność ta zabezpiecza nasze włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi
 5. RAZ NA 5-6 MYĆ OBOWIĄZKOWO nakładamy maskę na włosy, pozwala to utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia włosów.

Uwaga ! w przypadku nanoplastii gwarantujemy efekty tylko i wyłącznie wtedy gdy klient zakupi u nas produkty. Drogeryjna pięlegnacja nie jest wskazana i nie bierzemy za nią odpowiedzialności.

Efekty „uboczne” zabiegu:
- rozjaśnienie włosów o 2-4 tony

- przy źle zapigmentowanym kolorze na włosach mogą wyjść jaśniejsze plamy

- jasne/ platynowe blondy mogą zżółknąć

- włosy mokre mają specyficzny (dla niektórych) nieprzyjemny zapach. Włosy suche nie mają, są już bezzapachowe.

10. Reklamacje

Zawsze pomagamy i chcemy abyście były Panie zadowolone, dlatego jeśli coś się dzieje zapraszamy do kontaktu, najpóźniej do 2 tyg od zabiegu. Przy zgłoszeniu problemu w ciągu 5  dni maksymalnie klient zobowiązuje się spotkać z nami na oględziny wtedy ustalamy przyczynę i dalszy plan działania.

Informacje dot. zabiegów keratynowych

Keratynowe prostowanie włosów- co to?

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, którego celem jest odbudowa struktury naszych kosmyków, ich intensywne odżywienie i wygładzenie. Tak naprawdę produktem ubocznym jest ich wyprostowanie większe lub mniejsze. Inaczej mówiąc, włosy są tak odżywione, że się rozprostowują i wygładzają. Zabieg polega na „wprasowaniu" we włosy odpowiedniej ilości preparatu keratynowego (keratyna to naturalny budulec włosów odpowiedzialny za ich kondycję i zdrowy wygląd). Pod wpływem ciepła łuski włosa otwierają się, a keratynowy budulec wnika w ich strukturę i dokładnie wypełnia wszelkie ubytki. Następnie łuski włosa zostają zamknięte, a ich struktura zostaje zrekonstruowana. Terapia keratynowa jest alternatywą dla prostownicy czy sztucznych, chemicznych preparatów prostujących.

Dla kogo najlepszy jest zabieg?

W zależności od oczekiwanego efektu odbudowy keratynowej- wyprostowania, zabieg jest polecany dla wszystkich! Zabieg można wykonać również na włosach rozjaśnianych.

Jak długo utrzymuje się efekt? I czy zabieg niszczy włosy?

-Efekt utrzymuje się w zależności od kondycji włosa przed zabiegiem. Średnio 3-6 msc. Przy zabiegu pierwszorazowym zalecamy powtórkę za kolejne 3-4 msc.

Włos wytrawiony : keratyna zaczyna wypłukiwać się zaczynając od końcówek po ok 1-2 miesiącach

Włosy wcześniej keratynowane w innym salonie : Osoby, które miały już wcześniej zabieg keratynowy mogą zapisać się do nas na zabieg po upływie 3 msc.

Ile czasu trwa zabieg ?

Czas wykonania usługi jest kwestią indywidualną.  Średnio należy wygospodarować sobie od 1,5 czasem nawet do 4,5 h. 

Czy nadal będę mogła olejować włosy?

Tak, można po zabiegu normalnie olejować włosy, nie ma do tego żadnych przeciwskazań, natomiast na początku nie będzie to potrzebne, ponieważ włosy będą w dotyku i z wyglądu gładkie, błyszczące. Można olejować każdym olejem, na który mamy ochotę.

Czy keratyna uniesie mi włosy u nasady?

Na początku włosy są ciężkie od keratyny, więc mogą być oklapnięte (nie zawsze- przy zabiegu botox-keratna zjawisko ulizania jest o wiele mniejsze), lecz po jakimś czasie to mija, średnio 2tyg. – 1 miesiąc.

Kiedy najlepiej podciąć włosy?

Najlepiej po keratynowym prostowaniu włosów, ponieważ widać wtedy wszelkie nierówności po podcięciu oraz martwe końcówki (pamiętajcie, trupów nie wskrzesimy) martwy włos to martwy włos-cudów nie zdziałamy.

Moje włosy nie są proste po zabiegu, czy zabieg się nie udał?

Nie, to że włosy nie są proste nie oznacza, że zabieg się nie udał. Wszystko zależy od włosów, ich struktury i paru innych czynników. Pamiętajmy również, że przy mocno “puchatych” włosach efekt redukcji puszku może nie być wystarczający po pierwszym zabiegu! (Redukcja objętości i puchu 50-70 %).  Jeśli mamy bardzo zniszczone włosy nie możemy spodziewać się efektu WOW od samego początku. Zniszczeń z całego życia nie naprawimy 2 godzinnym zabiegiem jest to cały proces, na który potrzeba czasu, kilku zabiegów dodatkowych oraz cierpliwości!

Jeśli masz dużą ilość baby hair – mogą one dalej szaleć. Dlaczego?

z prostego powodu są to małe sterczące włoski (cieszmy się, że je mamy) jednakże niektóre z nich są na tyle krótkie przy wykonywaniu zabiegu, że fizycznie nie jesteśmy w stanie wykonać na nich zabiegu po czym po 1-2 msc są one dłuższe i szaleją w najlepsze! Są to też włosy które najczęściej jako jedyne poza końcówkami szybciej “gubią” keratynę przez ich strukturę.

Jeśli masz cieniowane włosy nie spodziewaj się, że będą one proste na blachę. Dlaczego?

Włos cieniowany lubi mocno się wywijać, podnosi, unosić jest to forma fryzury która nie pozwala na idealnie proste i gładkie włosy, jeśli są jeszcze wycieniowane degażówką lub metodą “rwania” włosa – katastrofa murowana, włos prosty nie będzie 

**Proszę pamiętać, że nie jest to chemiczne prostowanie, a dogłębne odżywianie keratyną czego efektem „ubocznym" jest ich wyprostowanie mniejsze lub większe. Najczęściej jednak włosy są o wiele prostsze, gładsze, błyszczące, odżywione, miękkie, sypkie itp, po prostu cudowne  **

Jak przygotować się do zabiegu?

Należy przygotować jedynie swoją głowę i dobry humor  nie trzeba myć włosów przed zabiegiem ponieważ włosy będą myte specjalnym szamponem mocno oczyszczającym. Prosimy jednak przychodzić z maksymalniu dwu-trzy dniowymi włosami 

Co po zabiegu?

OD RAZU PO ZABIEGU NIE MOŻNA DO PIERWSZEGO MYCIA:

-brać prysznica,

-związywać włosów, podpinać, zakładać za ucho, ulizywać, zakładać na nie okularów

-zawilgocić, czyli nie uczęszczać na saunę, basen, solarium, fitness, spacery, plażę, imprezy, nie chodzić po podwórku w deszcz lub dużą wilgotność. Pamiętajmy, że lato i słońce może jest i suche ale za to gorące i momentalnie możecie się podpocić i efekt zabiegu może być inny niż zakładamy.

DROGIE PANIE NAPRAWDĘ NIE MOŻEMY ZAŁAPAĆ WODY I POTU DO PIERWSZEGO MYCIA, PROSIMY BRAĆ TO POD UWAGĘ JEŚLI WYBIERASZ SIĘ DO NAS NA ZABIEG.

Prosimy również nas później nie oszukiwać – włos zawilgocony zawsze rozpoznamy oraz nie przyjmujemy wtedy reklamacji zaś zabieg naprawczy jest zabiegiem pełnopłatnym. 

-włosy po zabiegu należy umyć następnego dnia rano, jeśli ma być inaczej poinformujemy Was o tym na wizycie

Co jeśli rano wstałaś i włos jest odgnieciony, nieprzyjemny w dotyku, puchaty ?

to znaczy, że złapały wilgoć! Co zrobić? należy przejechać TYLKO DANE PASMO dwa trzy razy prostownicą maksymalnie na 160 stopni! Jeśli z włosami nic się nie dzieje przeczesujemy je szczotką (nie prostujemy na zaś bo narobimy krzywdy której nie da się uratować:)) myjemy i suszymy. Przy mocnym zawilgoceniu niestety może to nie pomóc wtedy zabieg jest do powtórzenia.

SMS zwrotny z efektem zabiegu mile widziany, będziemy wdzięczne  

Jak dbać o włosy?

– najlepiej jest suszyć włosy (chłodnym nawiewem) od razu po umyciu (wtedy są prostsze), susząc się „same" zagniatają się na ramionach, puszą itp.

– nie chodzić spać w mokrych włosach lub niedosuszonych – będą się odgniatać i co najważniejsze MOKRE WŁOSY SIĘ RWĄ O PODUSZKĘ! a chodzi nam o to by były w co raz lepszym stanie

– jeśli masz ochotę pokręcić włosy raz na jakiś czas – KRĘĆ  nie zniszczy to efektu

– mocno grube i kręcone włosy podczas suszenia zalecam używanie szczotki i przeczesywanie ich co jakiś czas oraz suszenie strumieniem „z góry na dół" – będą prostsze.

– używanie suchego szamponu – raz na jakiś czas OK ale nie za często

– używanie lakieru do włosów – raz na jakiś czas OK, nie za często ponieważ ma w składzie wysuszający włosy alkohol

– kąpiele w morzu, basenie – sole i chlor wysuszają włosy, im więcej silnych „detergentów" tym szybciej może wypłukać się produkt

Czy mogę skorzystać z zabiegu będąc w ciąży lub karmiąc piersią?

Nie wykonujemy zabiegów prostujących kobietom w ciąży oraz dzieciom. Jeśli chodzi o laktację, po uprzednim skonsultowaniu to z lekarzem możemy wykonać zabieg.

Dla przyszłych mam mamy przygotowaną inną ofertę zabiegową, zabieg dobierzemy indywidualnie.

Kiedy mogę pofarbować włosy?

W zależności od użytego produktu, odstęp czasowy między farbowaniem a zabiegiem powinien wynosić ok 10-14 dni.

Włosy blond/ rozjaśnianie najlepiej jest zrobić przed zabiegiem keratynowym lub pielęgnacyjnym.

Jak mam pielęgnować włosy po zabiegu?

Pielęgnację najczęściej dobieramy indywidualnie do potrzeb klienta. Sugerujemy zakup produktów w naszej pracowni, za inne nie jesteśmy w stanie odpowiadać. Prosimy nie kupować produktów pielęgnacyjnych przed zabiegiem z tego względu, że po obejrzeniu włosów każdej z Was indywidualnie możemy dobrać kosmetyk czy to do kupienia u nas czy w innych sklepach. Widząc stan włosów, rodzaj, problemy skórne dopiero możemy określić dokładny plan działania.  Jeśli masz problematyczną skórę głowy lub skłonności do alergii zapytaj nas o pielęgnację dostępną w naszej pracowni po keratynowym prostowaniu z właściwościami łagodzącymi problemy. Są to produkty trychologiczne, długo testowane przez nas i wybrane te najlepsze. oraz dodatkowo skorzystaj z genialnego zabiegu trychologicznego detoxu skóry głowy.

 

Aby efekt utrzymywał się jak najdłużej należy przestrzegać kilku podstawowych zasad pielęgnacji:

 1. Włosy myjemy dwukrotnie szamponem.
 2. ZAWSZE nakładamy odżywkę – 3-5 min i spłukujemy chłodniejszą wodą.
 3. Włosy od razu suszymy.
 4. ZAWSZE po suszeniu nakładamy olejek lub serum na końcówki. Czynność ta zabezpiecza nasze włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi
 5. RAZ NA 5-6 MYĆ OBOWIĄZKOWO nakładamy maskę na włosy, pozwala to utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia włosów.

Ciąglę potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas uzywając formularza na stronie kontaktowej, albo wciśnij ikonę telefonu aby do nas zadzwonić,

Koszyk
 • Brak produktów w koszyku.